dernek@yeditepearabuluculuk.org 0 538 624 73 62

Ticari Arabuluculuk İstanbul Model Projesi Çalışmalarındayız

Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Daire Başkanlığı ve İngiltere'nin Ankara Büyükelçiliği tarafından hazırlanan "Ticari Arabuluculuk İstanbul Model Projesi", Kapalıçarşı'da 28 Temmuz'da düzenlenen törenle tanıtıldı.
 
Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Daire Başkanı Hakan Öztatar, "Ticari Arabuluculuk İstanbul Model Projesi" ile Kapalıçarşı esnafı arasındaki anlaşmazlıkların mahkemeye gitmeden çözülmesinin amaçlandığını bildirdi.
 
Öztatar, burada yaptığı konuşmada, 6 ay sürecek projeyle Kapalıçarşı esnafının sorunlarının çözümüne katkı sunmak istediklerini söyledi. 
 
Pilot yer seçilen Kapalıçarşı'nın, dünyanın her yerinden ziyaretçinin geldiği çok önemli bir mekan olduğunu anlatan Öztatar, projeyi başarıyla tamamlayarak, örnek bir model oluşturmak istediklerini kaydetti. 
 
Hakan Öztatar, esnafa farkındalık yaşatacaklarını dile getirerek, "Daha çok marka, patent, kira, ticari, telif gibi davalar burada ön plana çıkıyor. Projeyle, mahkemeye gitmeden anlaşmazlıkların taraflar arasında çözülmesi amaçlanıyor. Ayrıca, esnafın arabuluculuk konusunda bilgilendirilmesi amaçlanıyor" dedi. 
 
Gerçekleşen program süresince Yeditepe Arabuluculuk Derneği olarak, düzenlenen etkinliklere ve eğitimlere katılan üyelerimiz seritfikalarını alarak ihtilafların çözümünde arabuluculuk çözümü sunamaya hazır hale gelmişlerdir.
 
 
DUYURULAR

İş Mahkemelerinde Zorunlu Arabuluculuk

İş Mahkemelerinde Zorunlu Arabuluculuk Dernek ...

Zorunlu Arabuluculuk Uygulamaları Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Zorunlu Arabuluculuk uygulaması kapsamında, İş...

YAZILARIMIZ